תחומי עיסוק

עורך דין אילן בורדה מעניק לכם מגוון רחב

של שירותים משפטיים תחת קורת גג אחת.

 

המשרד מייצג מעסיקים ושכירים בבית הדין לעבודה. לא אחת אנחנו שומעים על מקרים שבהם הופרו תנאיהם של עובדים ונפגעו זכויותיהם בגלל סיבות שונות החל מחוסר מודעות לחוקים שמתחדשים ועד להתעמרות בעובדים על בסיס קבוע. מצד שני לא חסרים מקרים שבהם עובדים סורחים בתפקידם, מחליטים להפר חוזה ולפגוע ישירות במעסיקם.

דיני העבודה הוא אחד התחומים המשפטיים המורכבים ביותר והכוללים בתוכו היבטים רבים, ביניהם גם הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה ייחודיים לכל תחום בפני עצמו. כאשר מחליטים לגשת לבית דין לעבודה בגין סיבה זו או אחרת, חשוב להיעזר אך ורק בעורך דין בעל היכרות מעמיקה עם הנושא על מנת לקבל ייצוג מקצועי שיוכל להגן על האינטרסים שלכם.

דיני

עבודה

 

ייצוג סוהרים ושוטרים בבית הדין למשמעת

ובשימועים בענף משטר ומשמעת

היחידה לחקירת סוהרים (יחא"ס) חוקרת עבירות של סוהרים במהלך שרותם בשרות בתי הסוהר. דינה של חקירה ביחידה ארצית לחקירת סוהרים זהה לכל חקירה פלילית אחרת. 
תפקידם לבדוק את התלונה שהוגשה נגד הסוהר, ולאסוף ראיות במטרה להגיש כתב אישום פלילי ולחלופין (במידה ואין הצדקה להליך פלילי) להציג אותם בפני בית הדין המשמעתי בבית הדין למשמעת של שב"ס בהליך של דין משמעת. 

סעיף 110 י"ב' לפקודת בתי הסוהר קובע שאם מתנהל הליך משפטי מול סוהר בבית הדין המשמעתי, זכותו להיות מיוצג על ידי עורך דין. עם זאת, במידה והוא עומד לדין משמעתי בפני דן יחיד, הוא אינו זכאי לייצוג על ידי עורך דין, אך הוא יכול לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין. 
גם אם הואשמתם בעבירה פלילי, ניתן למזער את הנזקים אם מקבלים הכנה מתאימה וייצוג משפטי ראוי, שעשויים להשפיע על רמת הענישה בבית המשפט או בבית הדין למשמעת של שב"ס. למשרדנו ניסיון עשיר בייצוג סוהרים בעבירות משמעת ובשימועים בפני ענף משטר ומשמעת.

ייצוג סוהרים

ושוטרים

 

משרדנו מטפל בתנאי השירות של הסוהר ותנאי פרישותו על כל היבטיו.

טיפול בתנאי שירות ופרישה של סוהרים

 

דיני משפחה הוא נושא מורכב, אמוציונלי וכולל מגוון רחב של היבטים. מאחר שמדובר בתחום שמסתעף לענפים רבים, חשוב לפנות לעורך דין לענייני משפחה, שעוסק בדיוק בנושא הרלבנטי אליכם. משרדנו עוסק בגירושין, ירושות וצוואות, חלוקת רכוש, עריכת הסכמי ממון ועוד. אנחנו כאן בשביל ללוות אתכם במקצועיות וברגישות לאורך כל התהליך ולדאוג לאינטרסים שלכם.

דיני

משפחה

 

לפי חוק שחרור על תנאי ממאסר משנת 2001 ועדת השחרורים יכולה להעניק שחרור מוקדם לאסיר, לאחר שריצה שני שליש מתקופת מאסרו. הרעיון העומד מאחורי החוק הזה הוא לאפשר לאסיר להשתקם ולחזור לקהילה כאזרח מן השורה.

ועדת השחרורים הידועה בכינויה 'ועדת שליש', מתכנסת בסמוך למועד ריצוי שני שלישים מתקופת מאסרו של האסיר ובמקרה של דחייה ניתן לבקש דיון נוסך לאחר שישה חודשים מיום הדחייה. לקראת מועד זה על האסיר לפנות לוועדה ולבקש שידונו בשחרורו המוקדם.

בפני הוועדה מובאים שיקולים רבים בעד ונגד השחרור המוקדם כדי להחליט לאיזה בקשה להיענות באופן חיובי, לדוגמא: אופן התנהגותו של האסיר במהלך מאסרו, הליך השתקמותו, ששחרורו אינו גורם לסכנה לציבור ועוד.

חשוב מאוד לשכור עורך דין לייצוג האסיר בדיון לשחרור מוקדם, שייצג אתכם מול הועדה, יסייע לכם בהגשת הבקשה ויערער על החלטת הוועדה במידת הצורך לבית המשפט המחוזי.

ייצוג אסירים

בוועדת

שחרורים

 

על מנת להגן על זכויותיו הבסיסיות של האסיר, הוא רשאי להגיש עתירה מנהלית המכונה "עתירת אסיר", בנוגע לתנאי מאסרו או מעצרו. 

ניתן להגיש עתירות אסיר בגין כל נושא הקשור לתנאי מאסר או החלטות מנהליות של שרות בתי הסוהר בעניינו של האסיר כמו לדוגמה:

  • יציאה לחופשות מן הכלא

  • מפגשי התייחדות

  • עתירה בנוגע לתנאי מאסר

  • עתירה לקבלת טיפול רפואי
     

לרוב, העתירה תוגש כנגד שרות בתי הסוהר, ותידון בבית המשפט המחוזי, שבוחן את העתירה והאם החלטת שרות בתי הסוהר או כל גורם אחר (לדוגמה משטרת ישראל) בעניינו של האסיר סבירה.

משרדנו בעל ניסיון עשיר בטיפול בעתירות אסירים. ככזה, הוא יכול להעריך את סיכויי העתירה, לפנות לגורמים הרלוונטיים עוד טרם הגשתה כדי לברר עבורכם את העמדות של הנוגעים בדבר, ולייצג אתכם בבית המשפט.

ייצוג

בעתירות אסירים